New Prada in

17:04

I have just got back from an overnight stay in Vienna where I went for shopping as I didnt get myself anything in Milano last month. And the brand new piece in my closet is this Prada wallet that I was thinking about after my wallet had been stolen few weeks ago. I know I have such a bad luck and getting robbed so often but a wallet is something of everyday usage and I wanted some good quality and pretty one which makes me happy. And I've got that!

Právě jsem se vrátila z pobytu ve Vídni jen na přes noc, kam jsem jela právě za nákupy, poněvadž minulý měsíc jsem si v Miláně nic moc nepořídila. A nejnovějším přírůstkem je mi tahle nová peněženka Prada, o které jsem přemýšlela, když mi moji před pár týdny ukradli. Vím, že jsem hrozný smolař a často už mě někdo okradl, ale peněženka je něco, co používám prakticky denně a chtěla jsem už nějakou kvalitní, pěknou, kterou si udělám radost. A to se povedlo!

I didnt like the Prada wallet in Milano because of the inside color, this nude is perfect for me.
Stejnou peněženku jsem v Miláně zavrhla, protože se mi barevně nelíbil vnitřek, tahle tělová se mi zdá dokonalá.


I guess there won't be any Vienna post itself as the camera battery drained just after I'd took a few pics in the hotel. But that one would be a nice tip for staying so I'll see what I can do.:)

Přímo z Vídně asi žádný samostatný článek nebude, neboť se mi ve foťáku vybila baterka krátce po pořízení pár fotek v hotelu. I když právě ten by byl super tip na přespání, tak uvidím, co můžu dělat.:)

28 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.