New Prada in

17:04

The brand new piece from my travels to Vienna and Milano is this Prada wallet that I was thinking about after my wallet had been stolen few weeks ago. I know I have such a bad luck and getting robbed so often but a wallet is something of everyday use and I wanted some good quality and pretty one which makes me happy. And I've got that!

Nejnovějším přírůstkem z cesty do Vídně a Milána je mi tahle nová peněženka Prada, o které jsem přemýšlela, když mi moji před pár týdny ukradli. Vím, že jsem hrozný smolař a často už mě někdo okradl, ale peněženka je něco, co používám prakticky denně a chtěla jsem už nějakou kvalitní, pěknou, kterou si udělám radost. A to se povedlo!

I didnt like the Prada wallet in Vienna because of the inside color, this nude from Milano is perfect for me.
Stejnou peněženku jsem ve Vidni zavrhla, protože se mi barevně nelíbil vnitřek, tahle tělová z Milána se mi zdá dokonalá.


I guess there won't be any Milano & Vienna post itself as the camera battery drained just after I'd took a few pics in the hotel. But that one would be a nice tip for staying so I'll see what I can do.:)

Přímo z Milána ani Vídně asi žádný samostatný článek nebude, neboť se mi ve foťáku vybila baterka krátce po pořízení pár fotek v hotelu. I když právě ten by byl super tip na přespání, tak uvidím, co můžu dělat.:)

27 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.