DIY: ripped tights

22:57

Calzedonia and their actual collection is full of rock and roll details and these lycra leggings are perfect to cut out just as you wish! You will need:
- Calzedonia lycra leggings
- scissors

Calzedonia a jejich aktuální kolekce je plná rock'n'rollových prvků a tyhle legíny s lycrou jsou perfektní k vlastnoručnímu vystříhání přesně podle vás! Budete potřebovat:
- Calzedonia lycra legíny
- nůžky


 Than you just cut holes wherever you want and as big as you want. Thanks to the lycra the hole stays exactly as you made it, will not get bigger or jagged. You can cut just small holes and make them bigger while wearing on, it is easier than.:)

Pak už jen stříhejte otvory, kde chcete a jak velké chcete. Díky lycře zůstane průstřih přesně, jako jste jej udělali, nezvětší se, ani neroztřepí. Můžete vystříhat jen malé dírky a zvětšit je pak až na sobě, to jde lépe.:)


Than just figure out how and where to wear the leggings! I recommend a rock concert and with a pair of patterned tights under during the winter!:)

Pak už jen vymýšlejte jak a kam legíny nosit! Doporučuju rockový koncert a teď v zimě podložit třeba nějakými vzorovanými punčocháči!:)


16 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.