,

Kam na dárky? vol. 1

7:36


Čas Vánoc a s nimi obdarovávání nejbližších se nezadržitelně blíží, a proto jsem se rozhodla připravit článek s tipy, kam se za dárečky v Praze vypravit, dobře nakoupit a zachovat si originalitu. Následující místa znám, pravidelně je navštěvuji a bez úplatků si je dovolím doporučit i Vám, kdo se na vánoční nákupy chystáte do hlavního města, zejména pak jeho centra.

Polagraph, Husinecká 14


Pouhou jednu tramvajovou zastávku z hlavního vlakového nádraží a jste v Husinecké ulici, kde najdete tento roztomilý nově otevřený obchůdek s foťáky, fototechnikou a diáři nebo skicáky. Já mám moc ráda tvorbu my dear deer, jejíž designově vylepšené staré fotoaparáty jsou zde k zakoupení vedle ostatních foto hraček jako jsou polaroidy a loma. Obchůdek okupuje milá obsluha, která vždy ochotně poradí, takže pro obdarování blízkého fotonadšence sami nemusíte tomuto oboru vůbec rozumět.


Dost mě zaujaly i diáře na rok 2013 od značky Paragraph, u které je mi sympatická ruční výroba, produkce v malých sériích a vůbec celkové pojetí konceptu. Dost možná letos oželím Moleskine nebo Paperblanks a podpořím místní dílnu jedním originálním kouskem sama pro sebe.


V Polagraphu je mimo obchůdek i foto ateliér a výstava netradiční foto tvorby. Na otevírací party 20.září zde viselo tucet polaroidových fotek (taky jsem dostala svoji! najdete ji na mém facebooku:) při své poslední návštěvě jsem zastihla zajímavou výstavu fotek pořízených koloidovým procesem fotografem Ondřejem Janů.

Punto Italia, Opletalova 7


Pouhých pár kroků od Václavského náměstí najdete po levé straně Opletalovy ulice čistě italský obchůdek Punto Italia. Nakoupíte zde všemožné italské speciality, vždy čerstvé sýry a šunky, ale i trvanlivé kvalitní potraviny jako těstoviny, pesta nebo oleje a pestrý výběr italských vín.Také nemusíte být odborníkem na italskou kuchyni, abyste jednoduše obdarovali italského gurmána. V obchodě jsou již předpřipravené balíčky toho nejlepšího, už není potřeba ani balit.


Věřím, že výběr sortimentu probíhá pečlivě, prodavačem a zároveň majitelem obchodu je sympatický Ital, který vám ochotně pomůže s výběrem, poradí s přípravou jídel a poskytne cenné tipy, jak zvládnout italskou kuchyni. Domluvíte se i česky nebo anglicky.:)


Ziaja, Růžová 10


Uprostřed Růžové ulice, což zase není daleko hlavního nádraží nebo tramvajové zastávky Jindřišská, stojí obchůdek Ziaja, o jejichž kosmetice jste už určitě slyšeli. Polská kosmetika nabízí mimo širokého sortimentu také neuvěřitelně nízké ceny. Pokud chcete letos obdarovávat kosmetikou, nemůžu doporučit lepší místo!


Samozřejmostí je velice milá a ochotná obsluha, která okamžitě poradí, poskytne testery a informuje o všem, co vás ke kterémukoli produktu může zajímat. Určitě si nechejte s výběrem pomoct, v obchůdku jsou i jiné značky mimo Ziaju, které zatím pečlivě testuji, ale věřím, že ani tak nešlápnete vedle.:)


This & That, Wilsonova 8 (Hlavní nádraží)

Obchůdek This & That je můj nejoblíbenější, co se bytového designu týče. Nedávno se přestěhoval z Vodičkovy ulice, kde k této události probíhaly obrovské výprodeje a v nové prodejně už nabízí novou zimní kolekci. Vánoční atmosféra na vás přímo dýchá a pokud máte představu o dárku v podobě něčeho voňavého nebo hezkého do bytu, tady si jistě vyberete.


V nabídce jsou levnější i dražší kousky, obchod je docela velký, většinou objevíte i zlevněné zboží. Mimo klasické svíčky, hrníčky a polštáře zde můžete narazit i na kuriozity jako rostlinku v plechovce, ohřívač rukou nebo vychytané party sady. Možná se v množství věcí budete ztrácet, obsluha je však milá, vyzná se a ráda poradí.:)


Doufám, že někomu mé tipy na dárky pomohly, pravděpodobně se potom brzy v některém z výše zmíněných lokalit potkáme na lovu dárků.:) A pokud vás nic nezaujalo, třeba příště - bude druhá část!

17 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.