Rimini beach

20:26

Now Im posting some photos that we took just when we reached our final destination Miramare in Rimini. We accomodated in a lovely hotel we booked and headed right to the close sea. The weather was great, it was just around the sunset so we sit around and enjoyed the empty beach. As it it out of the season now, most stores were closet and absolutelly no turists around. I think it is much better if you want to get to know the place how it really looks like.

Tentokrát přidávám nějaké fotky, co jsme vyfotili hned jak jsme dojeli do naší konečné zastávky Miramare v Rimini. Ubytovali jsme se v krásném hotelu, co jsme si zarezervovali a hned zamířili k blízkému moři. Počasí bylo skvělé, bylo zrovna okolo západu slunce, tak jsme jen poseděli a užívali prázdnou pláž. Protože je teď mimo sezónu, většina podniků byla zavřených a nikde nebyli žádní turisti. Myslím, že tak je to lepší, pokud chcete místo poznat, jaké je doopravdy.


last pic is my absolutelly favourite street Viale Ivo Oliveti, I called her Olive and was there every day:)/poslední fotka je moje nejvíc nejoblíbenější ulice Viale Ivo Oliveti, říkala jsem jí olivová a chodila tam každý den:)

38 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.