New from men's H&M

22:00

When Im searching the H&M store I dont forget about the mens section because mens size Small is my perfect oversized size. I have mostly the basic tops from there but yesterday I also found the cap I have wanted - this one is a little bit too big but still can be worn, and this cool hoody vest. 

Když si procházím H&Mko, nezapomínám ani na pánské oddělení, protože pánské Sko je na mě tak akorát oversized. Mám z tama hlavně obyčejné trika, ale včera jsem taky našla tuhle čepici, kterou jsem chtěla - ta už mi je trochu větší, ale pořád nositelná; a tuhle skvělou vestu s kapucí.


I was talking about it on Formspring yesterday that I also bought one similar thing for my bf. It is actually a pity, that he is not the size Small but XLarge haha but I wouldnt probably like him if he was that tiny.:D Only the option of borrowing his stuff would be awesome. Do you also shop at men's?

Včera jsem se o tomhle zmínila na Formspringu, že jsem koupila podobný kousek i svému příteli. Vlastně je škoda, že on taky nenosí velikost S, ale XL, haha, jenže to by se mi asi nelíbil, kdyby byl tak malinký.:D Bavila by mě jen ta možnost půjčování si jeho věcí. Nakupujete taky někdy i v pánském?

vest/vesta (349 CZK), hoody/mikina (699 CZK)-why the hell twice the price for the sleeves?!/proč se jako cena dvojnásobí, za rukávy?!- and a cap/a kšiltovka (149 CZK) all by/vše H&M

17 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.