New from Italy

23:07

This post might be disappointing for you who expected a huge new in post because I actually bought just one thing. And that is this jacket. I loved it at Kim's blog a couple days ago so I was excited to find it in italian H&M. It is by Divided concept which I like most and unfortunatelly there is never all the Divided collection in the Czech republic. (Hoping this one eventually will not come to Prague, haha.) In Italy H&M has a whole room for Divided only, that was heaven!

Tenhle příspěvek možná zklame vás, kdo jste čekali velký new in post, protože jsem ve skutečnosti koupila jen jedinou věc. A tou byla tahle bundička. Moc se mi zalíbila už na blogu Kim před pár dny, takže jsem byla nadšená, když jsem ji našla v italském H&Mku. Je to koncept Divided, který mám osobně nejradši a bohužel do Česka nikdy nedorazí celá tahle kolekce. (Nakonec doufám, že tenhle kousek se v Praze neobjeví, haha.) V Itálii má H&M jen pro Divided vyhrazenou celou jednu místnost, byl to ráj!


At home I realized that I have this black denim vest from Pavlina and some grey hoodies (I believe I have plain too but couldnt find it so shooted it with this bird patterned which I cant remember where I got it) and it makes a combo just like my new jacket. Well one-piece is always better, isnt it?:)))

Až doma jsem si uvědomila, že mám tuhle černou džínovou vestu od Pavlíny a taky nějaké šedé mikiny (jsem si jistá, že někde mám i bez potisku, ale tu jsem nemohla najít, tak jsem tohle vyfotila s touto s potiskem ptáčků, kterou už nevím odkud mám) a dohromady to tvoří kombinaci přesně jako moje nová bunda. No, ale v jednom kousku je to lepší nebo ne?:)))


11 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.