Christmas wishlist

20:14

I decided to share with you my Christmas wishlist. Some are just a dream pieces but I might expect a few of them to actually find under the Christmas tree..:) Guess what!
Rozhodla jsem se s vámi podělit o svůj Vánoční seznam přání. Některé jsou jen vysněné kousky ale pár z nich možná že fakt pod stromečkem najdu.:) Hádejte které!

Of course a lot of shoes, that I have never enough. I'm in love with wedges, black are always my favourites! I'm missing nude heels (oops also black ones) and a good quality wellies. Really ripped jeans are like nowhere for ages, black skater leather skirt and roses bodycon skirt are both adorable! Nude skirt would be nice to combine with brown tones, like the lovely wood-like clutch. Good quality nude bag would also make me happy. Knitted turban, body chain, cuff metal bracelet, cross earrings and a hair bow are the accessories I want! I'm looking for the perfect watch for years and don't like most of them, these looks pretty good though. The feather hair extensions look gorgeous on Lucy, but I wasn't that lucky, they didn't arrive, I got a money refund.:( They probably wont be for me, haha. I wanna see your Christmas wishlists, leave the links if you published some on your web!:)

Samozřejmě spousta bot, kterých nemám nikdy dost. Miluju klínky, nejradši vždy v černé! Chybí mi tělové lodičky (ups, vlastně i černé) a kvalitní holínky. Pořádně roztrhané džíny, ty snad není možné sehnat. Už věky. Černá áčková kožená sukně a úzká s růžemi, ty jsou obě božské! Tělová sukně by se mi taky líbila, dobře by se mi kombinovala s hnědými odstíny, jako je třeba tady to krásné psaníčko s dřevěným efektem. I kvalitní tělová kabelka by mi udělala radost. Pletený turban, řetízek okolo těla, široký metalový náramek, křížové náušnice a mašle do vlasů jsou mé mé vysněné doplňky! Roky už hledám dokonalé hodinky, a skoro žádné se mi nikdy nelíbí, ale tyhle vypadají dost dobře. Peříčkové vlasy hrozně moc sluší Lucy, ale já neměla takové šťěstí, po objedání nedorazily a byly mi vráceny peníze.:( Asi mi nejsou souzeny, haha. A já chci vidět vaše Vánoční přání, napište sem odkaz, pokud jste nějaký takový publikovali na svém webu!:)

17 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.