Nude brown

18:08

I was planning to wear this dress to some classy event like a ball with heels and clutch but I chose it for today as I had two cooperation meeting about my blog which is pretty good opportunity to take the dress out. I've had it for a long time now, u can see the shopping post here. I think it looks very good with wedges, cardigan, sunglasses and satchel as much as it would look with the heels and clutch, what do you think? And I love to combine nude with brown! Definitelly preferred to nude with black, agree or not?
Pics taken in a hurry, nothing much but I wanted to show you the outfit I felt great in!
And greetings to the lady I met today, she recognized me and told me that she liked my blog!:D Made my day!

Tyto šaty jsem měla v plánu obléct spíše na nějakou elegantní událost jako ples, s podpatky a psaníčkem, ale nakonec jsem do nich šla dnes, měla jsem mimojiné dvě schůzky ohledně blogu, což už mi přišlo jako docela dobrá příležitost šaty vytáhnout. Taky je mám už docela dlouho, shopping post můžete vidět tady. Myslím, že vypadají velmi dobře s botky na klínku, svetříkem, brýlemi a kabelou, stejně dobře jako by vypadaly k těm jehlám a psaníčku, co myslíte? A nude barvy hrozně ráda kombinuji s hnědou! Rozhodně radši než s černou, souhlas, nesouhlas?
Fotky dnes ve spěchu, nic extra, ale chtěla jsem vám ukázat ten outfit, cítila jsem se v něm skvěle! 
A zdravím slečnu, se kterou jsem se potkala na Florenci a chválila mi blog!:D Udělala mi radost!dress, wedges/šaty, boty - www.romwe.com
bag/kabela - H&M, Cakebreak
belt/pásek - Tally Weijl
sunglasses/brýle - a store in Rožnov city/obchůdek v Rožnově
rings/prsteny - Sparkys & Korea
cardigan/kardigan - Vila

65 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.