Cakebreak @ Meet Factory

21:38

These pics were actually taken in the morning when me and my bf were looking for the Farmer's markets as we were thinking it is Saturday and were so astonished that is not taking place..umm:D So we took pictures, relaxed outside, playing with the doggie.. 
In the afternoon me and my friend went to Cakebreak at Meet Factory which is something like a flea market. I was planning to take some pics there too but there was a bad light inside and I had troubles to stand on my feet in these shoes outside on the stupid stones..:D We also were pictured by CZOF, so maybe some more pics at their website or facebook.:) The event was nice, full of beautiful people, stuff for great prices... but I am saving now so only bought a bag for like $1.50 and  a dress for like 0.50.:)) Than I had to find a mobile service to exchange the trackball on my Blackberry, it has just broken today:( but I did it! ..Anyone using foursquare?

Fotky jsou sice ještě z dopoledne, kdy jsme s přítelem neúspěšně hledali Farmářské trhy, jelikož jsme byli celou dobu přesvědčeni, že je dnes sobota a neskutečně se divili, že nic není ani na náplavce ani na Jiřího z Poděbrad.. hmm:D Tam jsme teda pofotili, poseděli a pohráli s pejskem. Odpoledne jsem s kamarádkou vyrazila na Cakebreak do Meet Factory, kde jsem plánovala taky fotit, ale světlo vevnitř zrovna nepřálo a venku zase byly na zemi takové šutry, že jsem byla zaneprázdněna se na těchto botách vůbec udržet na nohou.:D Byly jsme vyfoceny CZOF, tak nějaké foto asi ještě na jejich stránkách nebo facebooku.:) Akce byla fajn, tolik krásných lidí, věcí za skvělé ceny... ale já šetřím, tak jsem si odnesla jen kabelu za 30 korun a šaty za 10 korun.:)) Ještě mě totiž čekal boj, okamžitě najít a vyměnit kolečko u Blackberry, které se mi dnes rozbilo..:( Ale podařilo se! ..Máte někdo foursquare?


tee, ring/triko, prsten - www.romwe.com
jacket, belt, backpack, purse/bunda, pásek, batoh, kabelka - second hand
shoes, leather bracelet/boty, kožený náramek - eBay
sunglasses/brýle - Reserved
long ring/dlouhý prsten - www.vj-style.com
earrings/náušnice - Gate
bracelet/náramek - www.pandasperky.cz


43 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.