Shopping at Lookbookstore.com

11:18

Another store I ordered from and want to share my experience is www.lookbookstore.com. I have placed my order on the 14th of July and the package arrived around 22nd (just stayed at my neighbor for a while!:D) so it is just like a week delivery, which is great! As you can see the packing was well done in a waterproof envelope - appriciate that in this bad weather here!

Další obchod, ze kterého jsem objednávala  chci se podělit o zkušenost je www.lookbookstore.com. Objednávku jsem poslala 14.7. a balíček dorazil okolo 22. (jen teď chvíli pobyl u souseda!:D) což je dodací doba okolo týdne a to je skvělé! Jak můžete vidět, zabaleno bylo výborně v nepromokavé obálce, což v tomhle hnusném počasí tady oceňuji!


And let's go to the stuff I ordered!
A pojďme k věcem, co jsem objednala!

orange blazer in size M to have it oversized
oranžové sáčko ve velikosti M abych jej měla schválně větší

asymetric skirt in black color
asymetrická sukně v černé barvě

long tutu skirt in nude color
dlouhá tutu sukně v nude barvičce

Do you like the stuff? What would you pick from www.lookbookstore.com? I actually think this e-shop working currently on eBay is a place I will go back to as all the lovely clothes and accessories are just not able to buy normally in a store for the nice prices. Just absolutelly recommended!

Líbí se vám věci? Co byste si z www.lookbookstore.com vybrali vy? Já myslím, že tento e-shop momentálně fungující přes eBay je místo, kam se budu vracet, protože všechny ty skvělé kousky oblečení a doplňků nejsou tak úplně k sehnání tady v obchodech navíc za tyto fajn ceny. Jen a jen doporučuji!

53 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.