,

Katie meet-up

16:27

Yesterday I was out with Katie who is originally from a town near by my hometown. This was out first meet-up in Prague. We got a frappe and went to an island in the midle of Vltava river. I had no idea there is such thing!:D We talked a lot about our jobs, her lovely backpack and tattoo, sunbath and my doggie Yummy fell in love with her!:D Than I met my bf in the centre and went to shop into a thrift store where everything was for $0.50, I bought 3 lovely things I'll show later.:) In the evening I made some potato pancakes for a dinner and we decided to stay home..:))

Včera jsem byla venku s Katie, která pochází z městečka kousek od toho mého rodného. Tohle bylo naše první setkání v Praze. Daly jsme si frappé a šly na ostrůvek uprostřed Vltavy. Vůbec jsem neměla tušení, že tam něco takového je!:D Povídaly jsme si o našich pracích, jejím božím pytlíku:D a tetování, opalovaly se a můj pejsek Yummy se do ní zaláskoval!:D Pak jsem se sešla s přítelem v centru a šli jsme omrknout  jeden sekáč, kde bylo vše za 30 korun, odnesla jsem si tři pěkné kousky, které ukážu později.:) Večer jsem udělala pár bramboráčků a rozhodli jsme se nakonec nikam nejít..:))
tee, skirt/triko, sukně - second hand, wedges/boty - New Look, bag/kabelka - Lindex, bracelets/náramky - thanx to Tally Weijl, oval ring/oválný prsten - Gate, crystal ring/prsten s krystalem - H&M39 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.