Santorini

23:47

As these who wanted the Santorini post were Czech mostly, I decided to make it in czech only. Translating is my work actually and I have a lot to do right now so understand please.


Objevilo se vás více, co by příspěvek o Santorini uvítali, tak tu sepíšu něco málo co mě napadá a mohlo by se vám hodit.

Santorini je ostrov sopečného původu, takže pokud hledáte jemný bílý písek a palmy s banány, tady nepochodíte. Na ostrově je vůbec jen několik pláží, z toho všechny jsou situovány pouze na východní straně ostrova. Na západní straně jsou vysoké útesy, kudy se k moři nedostanete. Výjimkou je hlavní město Thira, kam od moře vedou vytesané schůdky, které je ale lepší zdolat na některém z oslíků z místní oslí stanice. Můžete po nich jet nahoru i dolů a to i se zavazadly!:D Taky to ale není zadarmo, ve skutečnosti je to dost drahé. Nevím už přesně kolik, dá se taky smlouvat.:) 


Vůbec Santorini je prý nejdražším řeckým ostrovem. Pokud jste Řek nebo umíte řecky natolik, aby jste se zvládli vydávat za místního, zkuste vyžadovat slevy.:D Místní tu mají značně jiné ceny než turisté. Ale nevylučuju, že se navzájem všichni neznají; prý tu žije ani ne 2000 lidí s trvalým bydlištěm. Zbylých asi 10 000 lidí, co můžete potkat, jsou hlavně turisté.
uuuf tak to by bylo rovnou k výhledu

Ještě k těm plážím teda. Ty jsou tady písečné s černým hrubším pískem, což jinde asi nenajdete. Tady doporučuju nosit botky, černý písek rozpálený od slunce pořádně pálí! Nejpěknější a vyhledáváné jsou pláže Perivolos, Perrisa a Kamari. Ale určitě nezapomeňte navštívit známou červenou pláž, kde je písek do červena a bílou pláž, kde je písek zase světlý.:D
fotky jsou z pláže Perivolos

Pokud hledáte památky, tady se určitě vyžijete. Doporučuju navštívit vykopávky v Akrotiri, což je právě kousek od zmiňované červené pláže a taky výlet lodí na blízký ostrov Nea Kameni, kde uvidíte malou sopku, ze které stále vycházejí výpary. Za podívanou stojí taky archeologické muzeum v hlavním městě Thira a nespočet klášterů a kostelíčků.


Ubytování je tu dost drahé, cena málokdy odpovídá kvalitě, ale s tím se tady musí počítat. Doporučuju některý z hotelů na západní straně ostrova na útesech. Budete v nadmořské výšce až 500m, takže vám tam bude příjemně pofukovat. K polehávání u hotelového bazénku ideální. Také je z tama nádherný výhled na západ slunce. Vůbec Santorini je ostrov hlavně pro zamilované. Každý den se tam koná minimálně jedna svatba a páry tam jezdí na líbánky. Pokud budete chtít podnikat výlety, buďte blízko hlavního města, z tama jezdí autobusy na všechny strany ostrova každou chvilku. Pokud si chcete krásu ostrova vychutnat v klidu na jednom místě, doporučuju asi nejhezčí městečko Oia, které je spíše odlehlé na severní straně, ale hotelů a restaurací je tam taky nespočet. Prý je z tama vidět nejkrásnější západ slunce na světě!
fotky z hotelu, kde jsem pracovala; poslední fotka je ze svatby, kterou jsem připravovala ze začátku ještě jako barmanka:)něco málo z mého archivu západu slunce, já se k němu teda mockrát nedostala, v tu dobu jsem zrovna pracovala na opačné straně hotelu

Dovolenou si vyberte spíše v letních měsících, můžu potvrdit, že v září už tady fakt hodně fouká, i přes stále krásné počasí. Na Santorini je malé letiště, ale zážitkem může být i cesta trajektem z Athén. Trvá asi 5 hodin a cestou se pluje okolo všemožných malých i neobydlených ostrůvků, na které je radost pohledět. Navíc tak můžete vzít i auto. Na ostrově je mnoho půjčoven aut, skůtrů nebo čtyřkolek, ale připravte si alespoň 30euro na den. Pěšky se tu moc chodit nedá, okolo cest většinou chybí chodník a prostě z jednoho města do druhého se tak dostanete jen stěží. V noci to tu žije stejně jako na všech jiných řeckých ostrovech, takže pokud to pro vás není žádoucí, nevybírejte si hotel na hlavní ulici. Pokud máte nějaké další otázky ohledně ostrova, ptejte se tady.:)

Teď trochu jak jsem to měla já.:) Jela jsem tu loni cíleně pracovat na 3 měsíce jako recepční. Práci jsem si domluvila sama tak, že jsem rozesílala životopisy do hotelů, co se mi líbily a pak si vybrala z těch co se ozvaly. Všechno bylo jen přes email, takže dosti na slepo, ale měla jsem štěstí. Vzala jsem si sebou pejska, o kterém jsem hotel ani neobeznámila, však ono to nějak dopadne:D, no naštěstí dopadlo dobře. Cesta byla děs - autem do Olomouce, vlakem do Brna, autobusem do Vídně, letadlem do Athén, kde jsem nestihla zaplacený trajekt, tak jsem čekala celou noc v baru na další, trajektem pak už na ostrov, taxíkem na hotel. Za psa jsem nikde neplatila ani korunu, cestoval spíš načerno.;) Zpátky už letecky do Vídně, co už mého čivaváka stálo asi 40eur a tam už mě šťasně vyzvedl přítel autem. Byla to pořádná zkouška, už bych to znovu neudělala, ale nelituju, dalo mi to hodně, nejen pohádkový plat za minimální úsilí. Tady slíbené video u bazénu, hlavně ten výhled, ach. A taky nějaké random fotky.. Kvalita nic moc, foceno digitálem nebo mobilem.
při opalování jsem se ráda i fotila:D

nebo s hafinem

s tím byla vůbec největší Santorínská zábava:D s čivavou je prostě sranda!:D
a jeho vyvíjející se opálení:D

no a pak ještě něco z práce (recepce nebo obchůdek)s kolegy

každodenních pochutin :)

 nešťastných zranění :D

z cesty tam

zpátky


  
jak bych se nejradši vrátila!

60 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.