, ,

Prague day 3 2/2 Tally Weijl shopping w/ Lucy

23:30

The rest of the third day: after second Tally Weijl shopping with Lucy (see about the first cooperation here), we got a drink at Coffee Heaven, where I also got a sandwich that (I am sorry who like this place) was terrible!:D Otherwise that was a perfect afternoon, Lucy is adorable! Hope to see her soon again!:) I spent the evening with my bf just walking around Prague..


Zbytek třetího dne: po dalším nakupování v Tally Weijl (o počátku spolupráce tady) jsme s šly s Lucy na pití do Coffee Heaven, kde jsem si taky dala sendvič, který (omlouvám se všem příznivcům této kavárny) byl fakt hnusný!:D Jinak ale dokonalé odpoledne, Lucinka je skvělá! Doufám, že se zase brzy uvidíme!:) Večer už jsem strávila jen s přítelem procházkami po Praze..


top - Asos
skirt/sukně - Terranova
rings/prsteny - Korea, vintage
shoes/boty - New Look/H&M
bag/kabelka - Lindex
sunglasses/sluneční brýle - Gate


what I got from Tally Weijl: the best floral shorts ever looking like a skirt, set of bracelets and belts, oversized sunglasses ...THANK YOU!


z Tally Weijl jsem si přinesla: nejlepší květované šortky, co vypadají jako sukně, sadu náramků a pásků, velké sluneční brýle ...DĚKUJI!
and bonus stuff I got from H&M that day: mint skirt and yellow top for 2.50 euro only and bracelet for 1 euro or so.. I'll show you the other stuff I bought in Prague later in some shopping post..:)

a bonus 3 věcí, které jsem ten den ještě odnesla z H&M: mentolovou sukni a žlutý top jen po 70 korunách, náramek 30 Kč.. Ostatní věci, co jsem v Praze koupila ukážu v nějakém shopping postu..:)
pics by me & Lucy

31 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.