,

Ombré hair

17:05

So I'm following this hair trend too!;D I usually don't like the common blond ombré for brunettes, there are just a few exemptions. But I really love this coloured ombré for blondes. I will definitelly try more colors! This one was more like an experiment, when I found  an overdated lotion of color "plum".:D Well the color is more like rotten cherries, haha, but I like that, finally some change!:) What do you think??
I don't wear any make-up in these pics, we were just going out to took the pictures of my new hair and enjoying the sunshine for a while (so save the comments about my face:D ok?!), this weather is just amazing!


Tak jsem taky podlehla aktuálnímu vlasovému trendu!;D Klasické blond ombré pro brunetky se mi až na výjimky nelíbí.  Ale tyhle barevné ombré na blondýnkách se mi zalíbily moc. Určitě zkusím víc barev! Tohle byl spíše experiment, kdy jsem doma našla několik let prošlé barevné tužidlo odstínu "švestková".:D Barva je ve výsledku spíše něco jako zhnilé višně, haha, ale jsem spokojena, konečně nějaká změna!:) Co na to říkáte vy??
Na fotkách nejsem namalovaná, to jsme spíš jen tak vyběhli ven to vyfotit a vyhřívat se chvilku na sluníčku (takže vzhled nekomentujte jo:D?!), tohle počasí je prostě skvělé!dress/šaty - Orsay
belt/pásek - second hand
gladiators/gladiátorky - Jennifer
ring/prsten - Sparkys
sunglasses/brýle - Asos

83 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.