Denim flowers

16:53

I wanted to wear a light floral dress with denim jacket for a long time! I got the floral dress (from this shopping post) but couldn't find the right denim jacket. I had a few but probably stopped loveing this trend and sold them?! They are back in trend, don't do the same! At least I love this trend! Denim blue just looks great with everything! Oh and the bun is made by the sponge bun maker from my last post.:)
Pics from Wednesday befor the hair change into plum color..:D Well, you who liked me on facebook could already see it doesnt do much with plums.. haha. We were for a lunch in my favourite restaurant for a salat with pizza, yummy!


Strašně dlouho jsem chtěla nosit světlé květinové šaty s džínovou bundičkou! Květované šaty jsem už měla (z tohoto shopping postu), ale nikde jsem nenacházela tu správňáckou džisku. Pár jsem jich měla, ale asi se mi přestaly líbit, tak jsem je prodala?! Teď jsou znovu v kurzu, tak nedělejte to samé! Teda alespoň mě se tenhle trend zase děsně zalíbil. Džínová modř prostě vypadá se vším skvěle! Jo a drdol vytvořený pěnovým pomocníkem z minulého příspěvku.:)
Fotky ještě ze středy, před obarvením vlasů švestkovým odstínem..:D No, vy co mě máte na facebooku, jste už zřejmě viděli, že se švestkama to nebude mít moc společného..haha. Tady jsme s milým byli na oběd v oblíbené restauraci na šopský salát s pizzou brod, mňam!dress/šaty - vintage, second hand
denim jacket/džiska - H&M, second hand
heels/boty - Extrem, Mixer
earrings/náušnice - China
bag/kabelka - Claire's
headband,bracelets/čelenka,náramky - Tally Weijl

69 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.