Culottes go around

19:38

There is a small fair in my town so me and my bf visited it and tried one huge carousal. I usually feel sick of all these stuff so this one was no exeption.. Still don't understand why I had to go..:D But trying to look brave on the pic!:D We've been also shopping so I'm preparing one big haul post with all the stuff I bought recently..:)
Today wearing the culottes, which is kinda a new trend to me but totally love that! I do have one more in nautical style so looking forward to wearing it!:) Do you like these wide legs?


Ve městě je zrovna nějaká malá pouť, tak jsme to šli s přítelem omrknout a zkusili jeden velký kolotoč.  Obvykle je mi z takových atrakcí na zvracení a tahle nebyla vyjímkou.. Pořád nechápu, že jsem tam zas musela lézt..:D Ale na fotce se snažím vypadat statečně!:D Taky jsme byli na nákupech, takže připravuju jeden velký nakupovací post se všemi věci, co jsem nedávno pořídila..:)
Dneska mám na sobě kalhotovou sukni, což je pro mě novým trendem, ale zalíbil se mi! Mám takovou ještě jednu spíš v námořnickém stylu, tak se těším, až ji provětrám!:) Líbí se vám tyhle extra široké nohavice?
culottes,ring/kalhotová sukně,prsten - www.romwe.com
doublering/dvojprsten - eBay
bag/kabelka - Lindex
shoes/boty - Tally Weijl
jacket/bunda - Cherokee
tee/triko - H&M
sunglasses/brýle - Asos
earrings/náušnice - Gate

62 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.