Slouchy sweater

18:39

This time I dressed for the winter properly but guess what.., it was quite warm. Such a pity!:D I spent that sunny day out and by a little bit of shopping. I also tried to make a DIY galaxy tee but it was just a test. If it comes well I could make a tutorial, it doesnt seem to be difficult.:) I also ate a lot! Loving grilled cheese these days so much! I am thinking about posting some more recepies again!:)

Tentokrát jsem se do té zimy oblíkla pořádně, ale jak jinak, zrovna bylo teplo. Mám to ale smůlu!:D Tenhle slunečný den jsem strávila venku a taky trochu nakupováním. Taky jsem zkoušela vyrobit vlastní vesmírné triko, ale zatím to byl jen pokus. Pokud vyjde hezky, možná udělám návod, nezdá se to být složité.:) Taky jsem hodně jedla! Zamilovala jsem si grilovaný hermelín! Přemýšlím, že zase zveřejním nějaké posty s recepty!:)

I was wearing vintage jumper and bag, Takko neckcloth, New Yorker faux fur jacket, jeans from a local store, belt from a thrift store, boots and earrings from the UK, Topshop deer ring and Gate blue oval ring.

Měla jsem na sobě vintage svetr a kabelu, Takko nákrčník, New Yorker falešný kožíšek, džíny z místního krámku, pásek ze sekáče, boty a náušnice z Anglie, Topshop jelení prsten a oválný modrý prsten z Gate.

63 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.