Simple one

20:40

I am not very into very simple outfits, I like colors and always need at least an interesting detail. Today I just needed something simple and comfortable as I was traveling by car, walking with my dog, cooking and working on one DIY project (hopefully show later) and didnt want to look absolutelly lazy as wasn't at home alone as usual but at my bf's place.:) 
But.. after this day I will think more about these simple outfits cause I felt really great! And my lovely one told me I looked amazing like that!:)
Yeaaah I am wearing one of the box's treasures!;D

Nejsem zrovna pro úplně jednoduché outfity, mám ráda barvy a vždycky potřebuju alespoň zajímavý detail. Dneska se mi ale hodil jeden obyčejný a pohodlný, protože jsem jen jezdila v autě, procházela se s pejskem, vařila a pracovala na jednom DIY projektu (snad brzy ukážu) a nechtěla jsem vypadat úplně domácky, protože jsem nebyla sama doma jako vždy, ale u svého milého.:)
Ale.. po dnešním dnu budu o těhhle jednoduchých outfitech víc přemýšlet, protože mi tak bylo úplně fajn! A ten můj drahý mi taky říkal, že tak vypadám skvěle!:)
Joo a mám na sobě jeden z těch pokladů z krabičky!;D
shirt/košile - Primark
top - Fishbone
jeans/džíny - Split
ring/prsten - www.romwe.com 
earrings/náušnice - Gate
boots/boty - Tally Weijl
purse/kabelka - Calliope
sunglasses/brýle - www.asos.com

63 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.