Fur finally

21:52

As my almost-father-in-law (haha) left for a week with out beloved camera I obtained by begging my mother's boyfriend's camera for this shooting. Well our family is complicated.:D Anyway I couldn't let you wait for another post for a week so had to practise with this Canon 450D which is completelly different from Canon 40D which I normally use. But we made it and here is my today's outfit!
I wore my new fur vest anyway! It was raining today so not really a warm weather at all, I felt fine in it! I was for a lunch with a friend, than with my darling for a while and now just got back from bosu training. Do you know bosu? It had caught me the last spring, than I was out of Czech republic for summer and now I started again. But it is a perfect timing, always great to form a body before summer!

Protože můj skorotchán (haha) na týden odjel s naším milovaným foťákem, vyyprosila jsem si na tohle focení foťák maminčiného přítele. No složitá to rodina.:D Nicméně jsem vás nemohla nechat čekat na další příspěvek týden, takže jsem se učila pracovat s Canonem 450D, který je úplně jiný než Canon 40D, který normálně používáme. Ale zvládli jsme to a tady je můj dnešní outfit! 
A stejně jsem si vzala tu kožíškovou vestu! Dneska pršelo, takže rozhodně žádné teplo, cítila jsem se v ní skvěle! Byla jsem na obědě s kamarádkou, pak chvíli s milým a teď jsem doběhla ze cvičení bosu. Znáte bosu? Mě to chytlo už loni na jaře, v létě jsem byla mimo ČR a tak nějak jsem začala zase až teď. Na léto se ale vytvarování postavy vždycky hodí!
I was wearing H&M jumper, Atmosphere jeggings, Orsay scarf, Vila fur vest and the headband from a thrift store, boots and oval ring from Hong Kong, Volcom tote and deer ring is from Topshop.

Měla jsem na sobě H&M svetr, Atmosphere jeggings, Orsay šál, Vila kožíškovou vestu a čelenku ze sekáče, boty a oválný prsten z Hong Kongu, Volcom plátěnou tašku a jelení je prsten z Topshopu.

48 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.