Touch of spring

20:01

I know it is not spring yet but a little preview never hurts! Of course I was freezing when I took the fur off but I spent most of the time inside just in the jumpsuit next to the fireplace and felt like the spring is here! I have also been shopping that day, so perfect outfit for walking around the mall. Well I still dont have enough of winter outfits anyway so keep being inspiring, I also will be, the next time, promise!:)

Vím, že ještě není jaro, ale malá ukázka nikdy neuškodí! Jistěže jsem mrzla, když jsem sundala ten kožich, ale jinak jsem většinu času strávila uvnitř jen v šortkošatech vedle krbu a připadalo mi, že jaro už je tu! Taky jsem byla na nákupech, takže na běhání po obchoďáku akorát! Ale stejně ještě nemám dost těch zimních outfitů, takže mi zůstaňte inspirací. Já taky budu, příště, slibuju!:)I was wearing a jumpsuit from www.romwe.com, winter tights from a local store, Tally Weijl boots, sheer shirt (which is my favourite piece right now) from a thrift store, vintage fur, Calliope bag, Gate belt, earrings from the UK and vintage rings.


Měla jsem na sobě šortkošaty z www.romwe.com, zimní punčochy z místního obchodu, Tally Weijl boty, průsvitnou košili (která je momentálně mým nejoblíbenějším kouskem) ze sekáče, vintage kožich, Calliope kabelku, Gate pásek, náušnice z Anglie a vintage prsteny.

46 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.