House of Holland rules

20:22

HoH tights are just amazing! I tried several variations how to wear them but they look good with everything! I decided for this simply an comfortable look acording to my daily plan full of walking. But this is definitelly not the last outfit with them. I am actually planning to wear them as often as possible cause I fell in love with them!;D
I finally met Katie as well so finally I know someone who has a blog!;D plus she's a blogging dinosaur with 500 posts, hahaha!:D She's sweet!:) We were at the favourite bar Fidel where a picture contest for chocolate fondue is proceeded. So we took a photo and if you have a little bit of time, you could vote for us by clicking Like the pic HERE (of course you must Like the Fidel bar page first:/). Thanks for all votes!:)
HoH punčochy jsou prostě úžasné! Zkusila jsem několik variant jak je nosit, ale ony prostě vypadají dobře ke všemu! Kvůli dnešnímu plánu plnému chůze jsem se rozhodla pro tenhle jednoduchý a pohodlný look. Ale to určitě není poslední outifit s punčochama. Právěže mám v plánu je nosit co nejčastěji to půjde neboť jsem se do nich zamilovala!;D
Mimojiné jsem se dnes sešla s Katie, takže konečně znám osobně někoho kdo bloguje!;D a zrovna takový blogový dinosaurus s 500 příspěvky, hahaha!:D Je miloučká!:) Byly jsme v oblíbeném baru Fidel, kde zrovna probíhá fotosoutěž o čokoládové fondue. Nechaly jsme se vyblejsknout a pokud máte chvilku času, můžete pro nás hlasovat na facebooku kliknutím na Like u fotky TADY (samozřejmě první musíte dát Like u stránky Fidel bar:/). Za případné hlasy děkujeme!:)

I was wearing H&M top, Lindex cardigan, House of Holland tights, Tally Weijl boots, Fishbone parka, cross necklace and earrings from Hong Kong, eBay double ring, vintage bag and Buddha ring from Santorini.


Měla jsem na sobě H&M top, Lindex kardigan, House of Holland punčochy, Tally Weijl boty, Fishbone parku, náhrdelník kříž a náušnice z Hong Kongu, eBay dvojprsten, vintage kabelu a Buddha prsten ze Santorini.

65 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.