Owl barn

18:53Recently I spotted this post by a nice czech blogger Silvi about a website for owl lovers. I am not really an owl lover but the website is gorgeous, see HERE. You can make your own owl callendar using their lovely pics! (check!:) or you can download an adorable owl wallpaper (check:). You can also find some interesting links there. All the owls just inspired me for my today's outfit. I found my only two old owl things and wore it with matching colours.

Nedávno jsem narazila na tenhle post od milé české bloggerky Silvi o stránce pro milovníky sov. Nejsem zrovna milovník sov, ale ta stránka je úžasná, podívejte se TADY. Můžete si tam vytvořit svůj vlastní soví kalendář použitím jejich krásných fotek (splněno!:) nebo stáhnout roztomilou soví tapetu (splněno:). Taky tam můžete najít zajímavé odkazy. Všechny ty sovy mě prostě inspirovaly pro můj dnešní outfit. Našla jsem své dvě jediné staré soví věci a vzala si je k ladícím barvám.

I was wearing Divided by H&M velvet top and bodycon skirt, tights from a local store, eBay owl necklace and ring, earrings from China, Pull & Bear aviator jacket and Gracelant boots.

Měla jsem na sobě Divided by H&M sametový vršek a bodycon sukni, punčochy z místního obchodu, eBay soví náhrdelník a prsten, náušnice z Číny, Pull & Bear leteckou bundu a Graceland kozačky.

And I got a giveaway price today! The package looked so lovely, a pity to unpack it!:D I had to take a picture! And what was inside?

A dneska mi došla výhra giveaway! Balíček byl vypadal tak krásně, škoda ho rozbalovat!:D Vyfotila jsem si ho! A co bylo uvnitř?                                                                                                                      The book Style by Lauren Conrad I wished to read so badly! Cannot wait to start! Thank you so much Marcela<3 from Times Like Mine!

Kniha Style od Lauren Conrad kterou jsem si moc přála přečíst! Nemůžu se dočkat až začnu! Marcelce<3 z Times Like Mine moc děkuju!


51 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.