My deer ring

14:35

I just realized I didn't show you my currently favourite ring! I'm having it for a while, wearing all the time but I don't show you every outfit I wear so you got the pity not see it yet!:D This one is by Topshop, at least his previous owner said so. I bought it on eBay from someone whos fingers were too thick for this baby:D haha thanks God I have so tiny fingers!;D So it was brand new, yahooo, great buy! I am planning to wear it on a hunting ball:D (Do you guys from non-czech countries know these type of occassions?:P) Anyway today I combined it with my fav trench coat and some touch of fur, really liked that and felt warm.:)


Uvědomila jsem si, že jsem vám ještě neukázala můj momentálně nejoblíbenější prsten! Už ho mám chvíli, skoro pořád nosím, ale neukazuju vám tu každý outfit co obleču, takže jste měli tu smůlu ho ještě nespatřit!:D Tenhle je z Topshopu, alespoň to tvrdí jeho předchozí majitelka. Koupila jsem ho na eBay od někoho, kdo má tak tlusté prsty, že tohle zlatíčko nenavleče:D haha díky bohu že mám tak tenké prsty!;D Takže byl uplně nový, hohooo, skvělá koupě! Mám v plánu vzít si ho na myslivecký ples:D (jsou tyhle plesy vůbec známé i mimo Česko?:P) Nicméně dneska jsem ho zkombinovala z oblíbeným trenčkotem a trochou kožešiny, moc se mi to tak zalíbilo a bylo mi teplo.:)

I was wearing Denim Co by Primark floral top, Gate riped top, vintage cardigan, F&F belt, Topshop ring, earrings and boots from China, jeans from Japan and fur hat and scarf from a thrift store.


Měla jsem na sobě Denim Co květinový top z Primarku, Gate roztrhaný top, vintage kardigan, F&F pásek, Topshop prsten, náušnice a boty z Číny, džíny z Japonska a kožešinovou čepici a šál ze sekáče.Look! He just slipped and fell!:D (I can be so mean)/Dívej, on zrovna uklouzl a spadl!:D (Já umím být tak zákeřná)

79 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.