Maxi skirt

19:20


Sorry about no post for a while, I have been sick and still am a little bit. And it is visible on these photos, I think. Whatever.:D Just wanted u to see my first maxi skirt. It is a great piece which is starting to be my "must have" in a closet. Very comfy, warm and absolutelly necessary when you dont want to check if your short skirt is not where shouldnt be hahaha. Im definitelly buying more of these maxi lenghts. Highly recommend you to buy some too if you dont have one already! Today I have been for a walk, really needed some fresh air after about a week just at home and a little of shopping in the town..bought pair of extra warm tights! I will show u next time!:)

Omlouvám se, že jsem nějakou dobu nic moc nepostla, ale byla jsem nemocná a ještě trochu jsem. A na fotkách to jde myslím vidět. Co už.:D Jen jsem chtěla, ať vidíte moji první maxi sukni. Je to skvělá věc, která rozhodně začíná být tím, co v mém šatníku nesmí nikdy chybět. Moc pohodlná a teplá a rozhodně nezbytná, když nechcete pořád kontrolovat jestli vaše krátká sukně už není tam, kde by být neměla, hahaha. Každopádně si těhhle maxi délek koupím víc. Doporučuju vám ať taky nějakou koupíte, jestli ještě nevlastníte! Dneska jsem byla na procházce, vážně jsem už potřebovala nějaký čerstvý vzduch po skoro týdnu jen doma, a taky trochu nákupů ve městě..koupila jsem jedny extra teplé punčochy! Příště ukážu!:)
I was wearing Topshop tee, Pull & Bear aviator jacket, H&M maxi skirt, vintage ring, eBay ring, earrings and cross necklace, Calliope chain bag, Gate ribbed tights and Tally Weijl wedges.

Měla jsem na sobě Topshop tričko, Pull & Bear leteckou bundu, H&M maxi sukni, vintage prsten, eBay prsten, naušnice a náhrdelník s křížem, Calliope kabelku na řetízku, Gate žebrované punčochy a Tally Weijl boty na klínku.

Oh and the series I started to watch are the new Merlose Place(2009). I dont know the old one but this is so my cup of tea. But I just found out they are only 18 episodes out and they cut it off and are not planning to shoot new early!:(

A seriál, který jsem začala sledovat je nové Merlose Place(2009). Neznám tu starou sérii ale tohle je přesně můj šálek kávy. Ale právě jsem zjistila, že je zatím vydaných jen 18 epizod, seriál odstřihli a zatím neplánují točit nové díly!:(
53 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.