Looong cardi

14:33It is getting warm here, so I decided to try wearing my new long cardigan as a "coat", let's say I didnt wear nothing more that day but I wasnt really cold!:D How could I? I was outside just to get over from my home to my car and all round.:) I let my nails done, visited relatives, went for a drink with my friend.. Wasnt home at all and kinda forgot to eat.:D You who "like" me on Facebook could see a video of me eating a breakfest! Hahahh:D Well, I just hope the non-snowing weather will last as long as possible, to the spring at best!


Tady se nám otepluje, takže jsem se rozhodla zkusit svůj nový dlouhý kardigan nosit jako "kabát", respektive nic jiného už jsem na sobě ten den neměla ale vážně mi nebyla zima!:D Jak by taky mohla? Venku jsem byla jen na přejítí z domu do auta a tak dokola.:) Byla jsem na nehtíky, navštívila příbuzné, pak na pitíčko s kamarádkou.. Vůbec jsem nebyla doma a tak nějak jsem zapoměla jíst.:D Vy co mě máte "líbí se mi" na Facebooku jste mohli vidět video mě, jak snídám! Hahahh:D No, jen doufám, že tohle nesněživé počasí vydrží co nejdýl, nejlépe do jara!


I was wearing Fishbone top, H&M skirt, Orsay scarf, Gate socks, Gina Tricot cardigan, Topshop doublering, earrings were a gift from  some eBay seller, tights are brand new from second hand, bag is from a local store, shoes are from this eshop.

Měla jsem na sobě Fishbone top, H&M sukni, Orsay šál, Gate ponožky, Gina Tricot kardigan, Topshop dvojprsten, naušnice byly dárek od nějakého prodejce z eBay, silonky jsou nové ze sekáče, kabelka je z místního obchodu a boty jsou z tohodle eshopu.


And here is a tip for a song I recently liked!:)
A tady tip na písničku co se mi teď zalíbila!:)


55 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.