Lady in black

17:20


Hahaha pretty dark start of the new year.:D It is actually my first outfit in 2011. I was stucked at home till now watching movies, serials (I have a great tip for a new series I started watching, more later..), reading and eating, haha. Just relaxing after the huge celebration of New years Eve!:) How did you celebrate? Me drinking and eating with my bf and friends (so common;D love it), maybe will show some pic when I got them from a friend...but it depends..:D haha. Today I have been in a city to handle some duties so nothing really joyful and I was absolutelly in a mood for a black color. And finally time to wear my old/new hat, do you like it?:)

Hahaha docela temný začátek nového roku.:D Tohle je totiš můj první outfit v roce 2011. Dodnes jsem byla zalezlá doma, koukala na filmy, seriály (mám pro vás super tip na nový seriál, který jsem začala sledovat, více později..), četla si a jedla, haha. Prostě odpočívala po té velké Silvestrovské oslavě!:) Jak jste slavili? Já popíjením a jídlem se svým přítelem a přáteli (jak běžné;D tak to mám ráda), možná zveřejním nějaké fotky, až je dostanu od kamaráda.. no uvidíme..:D haha. Dneska jsem byla ve městě řešit nějaké povinosti, takže vážně nic veselého a měla jsem náladu jen na černou barvu. A konečně příležitost vzít si svůj staro-nový klobouk, líbí se vám?:)I was wearing Terranova top, Pimkie cardigan, Tally Weijl cropped coat, leather gloves from a local store, vintage hat, H&M harem pants, Internacionale shoes, Takko neckcloth, ring and double ring both from eBay and Guess bag.

Měla jsem na sobě Terranova top, Pimkie kardigan, Tally Weijl krátký kabátek, kožené rukavice z místního obchodu, vintage klobouk, H&M harémové kalhoty, Internacionale boty, Takko nákrčník, prsten a dvojprsten oba z eBay a Guess kabelku.

62 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.