La la land

23:16

We had a lovely date with my darling today.:) Went for a walk, to a teahouse for a drink, to a chinese restaurant for some meal... The weather was beautiful like a spring! Nothing much more to tell you, just dont forget to enter my giveaway (if you dont like the prize, wouldnt that be a lovely gift for your friend, family:)..?) and take part in a poll I created (here on the right) to let me know what you like to read on my blog. I will definitelly take account of that when making posts.:)

S miláčkem jsme dnes měli krásné rande.:) Byli na procházce, v čajovně na pití, na jídlo.. Počasí bylo krásné, jako na jaře! Nic moc víc, co bych vám dneska pověděla, jen snad: nezapomeňte se zúčastnit mé giveaway (pokud se vám cena nelíbí, nebyl by to snad milý dárek pro kamarádku, příbuznou:)..?) a hlasujte v anketě co jsem vytvořila (tady napravo), dejte mi tak vědět, co na mém blogu rádi čtete. Rozhodně k tomu budu přihlížet až budu vymýšlet posty.:)
I was wearing Miss Selfridge strapless leotard, Dorothy Perkins vest, Topshop high-waisted skirt, Gate tights and over-knee socks, Tally Wejl wedges, Cherokee jacket, Amisu scarf, DIY earrings (not made by me), vintage bag and eBay rings.

Měla jsem na sobě Miss Selfridge body bez ramínek, Dorothy Perkins vestu, Topshop sukni s vysokým pasem, Gate silonky a nadkolenky, Tally Weijl boty na klínku, Cherokee bundu, Amisu šál, DIY náušnice (nevyrobené mnou), vintage tašku a eBay prsteny.
54 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.