Grizzle grey

18:08

How was ur day?:) I went to the town to buy the Saloos face lotion, they had only two essenses to choose from so I chose the lemon tea tree, it smelt better than the lavender one which is even for older skin. Let's see how it will work with my ylang-ylang oils.:) I also went to the post office to send out the giveaway price-earrings, they are going all the way to Malta island.:) I also had a breakfest in a town - a piece of pizza from my fav pizza food truck, yummy! And sorry about the pics, I know how bad I looked today, dont tell me please..:D I didnt get much sleap, it is right before I get my eyebrows adjusted and my hair dyed.. (so it will be much better next time). The hair will happen tomorrow together with my hair style for the ball, I will definitelly show you some pictures so stay tuned!:)..

Jak jste se dnes měli?:) Já byla ve městě koupit tu Saloos pleťovou vodu, měli jen dvě na výběr, takže jsem si vybrala lemon tea tree, voněl líp jak ten levandulový, který byl navíc na starší pleť.  Uvidíme, jak půjde dohromady s těmi mými ylang-ylang oleji.:) Taky jsem byla na poště, poslat giveaway výhru-náušnice, pocestují daleko až na ostrov Malta.:) Taky jsem se ve městě nasnídala - kousek pizzy z mého oblíbeného pizzového okýnka, mňam! A omlouvám se za fotky, vím, že jsem dneska vypadala děsně, neříkejte mi to prosím..:D Byla jsem nevyspaná, je to foceno těsně předtím, než jsem si nechala upravit obočí a před barvením vlasů.. (takže příště to bude určitě lepší). Ty vlasy budou zítra, společně s účesem na ples,  určitě ukážu nějaké fotky, takže buďte na příjmu!:)I was wearing a top from a thrift store (bought recently, when I saw it I remembered I have a very similar skirt at home so found it immediatelly and wearing together today!:D), Atmosphere skirt, Gate tights, F&F coat and boots, Terranova clutch, earrings from the UK, set of bracelets with a bow was a gift from an English friend, the other bracelet was a gift from eBay seller from China, ring and doublering are from eBay.

Měla jsem na sobě top z výprodejového sekáče (koupen nedávno, když jsem ho uviděla, vzpoměla jsem si že mám někde doma uplně podobnou sukni, hned ji našla a dneska vzala dohromady!:D), Atmosphere sukni, Gate punčochy, F&F kabát a boty, Terranova psaníčko, náušnice z Anglie, sada náramků s mašlí byl dárek od anglické kamarádky, ten druhý náramek byl dárek od prodejce z eBay z Číny, prsten a dvojprsten jsou z eBay.

63 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.