Good mood

19:48

Hey guys! Today's post is kinda weird.. don't even look at it if you expect some of my common outfit posts, please!:D I was really in a funny mood that day and wasn't wearing any fashionable outfit so we made some funny photos instead. We went for a walk into a nature so my favourite bodycon skirts and heels were out of a question. I wore comfortable and warm stuff with my new sunglasses from Asos, I showed you in my previous shopping post. Do you think they suit me well?:)


Ahojte! Dnešní post je trocha jiný.. ani se na něj nedívejte, jestli očekáváte nějaký z mých běžných outfitových postů, prosím!:D  Ten den jsem byla vážně v rozverné náladě a ani jsem neměla na sobě žádný extra módní outfit, tak jsme nafotili spíš nějaké zábavné fotky.  Byli jsme se projít do přírody, takže moje oblíbené bodycon sukně a podpatky nepřipadaly v úvahu. Oblíkla jsem si pohodlné a teplé věci a vzala k tomu nové brýle z Asosu, které jsem vámukázala v předchozím shopping postu. Myslíte, že mi sluší?:)
I was wearing a tee, which was a girf from my friend (originally from New York, USA), vintage cardigan (not so vintage, I was wearing it when I was about 11), Tally Weijl jeans, "ugg" boots from mimibazar, Amisu shawl, Primark bag, Asos sunglasses, DIY ring, headband from a thrift store and Southpole jacket.

Měla jsem na sobě tričko, co byl dárek od kamarádky (originál z New Yorku, USA), vintage kardigan (ani ne tak vintage, nosila jsem ho, když mi bylo asi 11), Tally Weijl džíny, "ugg" boty z mimibazaru, Amisu šálu, Primark kabelku, Asos sluneční brýle, DIY prsten, čelenku ze sekáče a Southpole bundu.


Don't take it so seriously, otherwise I am completely normal./Neberte to tak vážně, jinak jsem naprosto normální.

84 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.