Stripes in gallery

20:07

There is an interesting exhibition of Petr Stanický in my town so I decided to visit it. I really liked how the artist combined different materials for his creation. I add some pictures of his pieces shown and also my outfit including the new sriped bodycon dress by Miss Selfridge. I like them very much but I am not sure if they look good on me, so I dont feel so comfortable in them Well let's see when I will wear them for the second time..;)

Ve městě teď máme zajímavou výstavu Petra Stanického, tak jsem se rozhodla ji navštívit. Moc se mi líbilo jak umělec kombinuje různé materiály pro svou tvorbu. Přidávám nějaké fotky jeho vystavených děl a taky mého outfitu zahrnující zejména nové pruhované šaty z Miss Selfridge. Moc se mi líbí, ale nejsem si jistá, jestli mi sluší, taky se v nich až tak necítím..No uvidíme, až si je vezmu podruhé..;)I was wearing Miss Selfridge dress, Gate tights, Takko neckcloth, Divided by H&M coat from Vienna, Internacionale shoes, vintage purse and vintage Chanel earrings.


Měla jsem na sobě Miss Selfridge šaty, Gate silonky, Takko nákrčník, Divided H&M kabát z Vídně, Internacionale boty, vintage kabelku a vintage Chanel naušnice.
57 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.