Parka time

16:32

So freezing again!:/ Definitelly time to wear my new parka. I found it in a thrift store looking kinda boring hanging there but very similar to my bf's brand new parka from Topshop. So I decided to buy it also because there was a discount of 50% so it was very cheap!;D Anyway I got to love it than! I really like how it looks dressed especially with a belt! And it is so warm! What do you think about it? Do u like these kind of jackets?:)

Zase tak mrzne!:/ Každopádně čas na moji novou parku. Našla jsem ji v sekáči vypadajíc tam docela nudně na věšáku, ale dost se podobala nové Topshsop parce mého přítele, takže jsem se rozhodla ji koupit taky proto, že měli zrovna slevy -50%, takže byla fakt levná!;D Nicméně jsem se do ní pak zamilovala! Moc se mi líbí jak vypadá oblečená, zvláště pak s páskem! A je tak teplá! Co si o ní myslíte? Líbí se vám tyhle typy bund?:)
I was wearing H&M top, cardigan and leggings, parka from a thrift store, F&F belt, vintage bag, gloves from a local store, eBay ring, Debenhams boots and my bf's Gate neckcloth.

Měla jsem na sobě H&M top, kardigan a leginy, parku ze second handu, F&F pásek, vintage tašku, rukavice z místního obchodu, eBay prsten, Debenhams boty a Gate nákrčník mého přítele.


41 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.