Nude goldie

12:14


Wow it got warm today!:D Zero degrees, yahoo! Hahaha I didnt even feel very cold just in a cardigan (but I was also wearing a coat;D just took pictures without it to you could see the whole outfit.:) Decided to wear a top as a skirt again and started to love this look! Do you do so too? And do you like the bodycon skirts?:)
The only thing I hate about this outfit is my make-up.:( I didnt almost use it! It looked quite well live but does  not on pictures, I look so grey in my face!:/

Páni, dneska se oteplilo!:D Nula stupnů, jooo! Hahaha ani mi nebyla moc zima v kardiganu (ale taky jsem měla kabát;D jen jsem se vyfotila bez něho ať můžete vidět celý outfit.:) Rozhodla jsem se zase vzít top jako sukni a zamilovala jsem si to tak! Taky tak měníte? A máte rády bodycon sukně?:)
Jedinou věc co na tomhle outfitu nesnáším je make-up.:( Skoro jsem ho nepoužila! Naživo to vypadalo docela dobře, ale na fotkách ne, připadám si tak nevýrazná!:/
I was wearing vintage leotard and cardigan, F&F belt, Asos top as a skirt, Forever 21 double ring, eBay earrings, necklace from the UK, Peacocks shoes, Orsay clutch and navy tights from some local store bought years ago.

Měla jsem na sobě vintage body a kardigan, F&F pásek, Asos top jako sukni, Forever 21 dvojprsten, eBay naušnice, nahrdelník z Anglie, Peacocks  boty, Orsay psaníčko a tmavě modré punčochy s nějakého místního obchodu koupené před lety.

22 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.