Minimalist coat

21:04
Awww I have been looking for a Christmas tree in Tesco store and guess what? There were -70% discounts in clothes section (which I have been accidentally going through)! I couldnt just let this beautiful minimalist coat there! And the last one in my size for an amazing price! I went straight out in it:).. And we cut the Christmas tree in a forest in the end, hahaha. I have already decorated it but i dont have much to do it with, need to buy some more pink decoration fast! I decided for pink Christmas tree this year.. And you?:)

Aaach šla jsem do Tesca omrknout vánoční stromečky a hádejte co? V sekci oblečení (kterou jsem náhodně procházela haha) byly zrovna slevy -70%! Tenhle krásný minimalistický kabát jsem tam prostě nemohla nechat! A poslední v mé velikosti za tak úžasnou cenu! Hned jsem v něm vyrazila ven.:) ..A stromeček jsme nakonec sťali v lese, hahaha. Už jsem ho i nazdobila ale nemám moc čím, potřebuju koupit víc růžových ozdob a to rychle! Letos jsem se rozhodla pro růžový stromeček.. A vy?:)I was wearing Volcom tee, H&M skirt, F&F tights, shoes and coat, vintage belt, Zara cardigan, D&G necklace, ring and double ring from eBay, bag from a local store and C&A ear muffs and legwarmers.


Měla jsem na sobě Volcom triko, H&M sukni, F&F punčochy, boty a kabát, vintage pásek, Zara kardigan, D&G náhrdelník, prsten a dvojprsten z eBay, kabela z místního obchodu a C&A klapky na uši a návleky na nohy.And I must add these pics of me pulling my eyebrows out, the pictures really make me laugh.:D And I didnt know it was taken..:D I usually get it done just a little bit by my beautician but today got a feeling it already needs to go out a bit and it is Sunday, appointment in beauty salon would not be possible.;D I am really bad at it and I hate all pain!!!


A musím přidat tyhle fotky, kde si trhám obočí, vážně mě rozesmívají.:D A nevěděla jsem že mě fotí..:D Obvykle si ho nechávám jen trochu upravit u kosmetičky, ale dneska jsem měla pocit, že už to potřebuje cosi pryč.. a je neděle, návštěva kosmetického salonu by asi nešla.;D Tohle mi vážně nejde a nesnáším jakoukoli bolest!!!Take care and look forward to some DIY tips, I have a few ideas right now!;)
Mějte se a těšte se na nějaké DIY tipy, mám teď několik nápadů!;)

28 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.