Sick in vintage

10:43

Hello everyone!
First I would like to say thank you to my new followers (wow someone is really reading this :D) and also tell you with deepest regrets that this post is not about Halloween, neither Lanvin for H&M, it is actually about nothing..
I wasnt to any Halloween party (which I wasnt planning anyway because there was no one in my area), I actually wasnt anywere because I was ill. Not really ill, I felt quite fine but had some stomach sick so you must understand I didnt even leave my home! :D Yesterday I got boring a bit and because I felt much better, I add some vintage acesorizes to already vintage :D home outfit (jumper and over-knee sock) and went out in front of the house to continue doing nothing. I grabbed some magazines, a book, a dog and my bf with a camera and we had fun :)..

Ahojte!
Nejprve bych chtěla poděkovat novým followers (páni on to asi vážně někdo čte:D) a taky s lítostí oznámit že následující příspěvek není ani o Halloweenu ani Lanvinovi pro H&M, vlastně není vůbec o ničem..
Nebyla jsem na žádné Halloweenské party (což jsem mimochodem ani neplánovala, protože se v okolí žádná nekonala), nebyla jsem vůbec nikde a to proto, že jsem byla nemocná. Ani ne tak nemocná, bylo mi vcelku fajn, jen jsem měla nějaké střevní potíže, takže chápete, že jsem ani nevycházela z domu! :D Včera už mě to ale začlo nudit, a protože jsem se cítila už o moc lépe, přidala jsem trochu vintage obzvlášnění ke svému už tak vintage :D domácímu úboru (svetr a nadkolenky) a vyrazila pokračovat v nicnedělání před barák. Vzala nějaké časáky, knihu, psa a přítele s fotákem a bavili jsme se :)..
Měla jsem na sobě vintage svetr a tašku, Gate nadkolenky a prsten, Tally Weijl boty a náhrdelník z Japonska.


I was wearing vintage jumper and bag, Gate over-knee socks and ring, Tally Weijl shoes and necklace from Japan.25 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.