Shearling in first snow

22:43
Hi sweeties!:)
Well it started to snow here in the Czech republic. I didnt want it so soon because the fall was so short here for me. I lived whole summer on Santorini island, came back after the middle of September so I still dont have enought of fall!:( Whatever, I think I am outfitted enought for the freezing winter which is going to come and I cant wait to wear all the fur and warm clothes!:) Today was finally time to wear my new boots that I was talking about few posts ago. They match my favourite jacket perfectly! I have been to the town, checked my favourite thrift store by the way, found there something really crazy and interesting!;D Well I will tell you later..
How are u guys?! Freezing as well?:))) How r u dressing up?;)

Ahoj zlata!:)
Takže tady v Česku už začalo sněžit. Nechtěla jsem to tak brzy, protože podzim tu byl pro mě tak krátký. Celé léto jsem byla na ostrově Santorini, vrátila jsem se až po půlce září, takže pořád ještě nemám dost podzimu!:( Co se dá dělat, ..myslím, že jsem dostatečně vybavena na tu mrazivou zimu, která má přijít a nemůžu se dočkat až se navleču do všech těch kožešinek a teplého oblečení!:) Dneska nastal konečně čas obout moje nové kozačky, o kterých jsem mluvila v jednom z minulých postů. Dokonale ladí k mé oblíbené bundě!
Jak se máte vy?! Taky tak mrznete?:))) Jak se oblíkáte?;)


I was wearing Denim Co floral top/dress from Primark, Tezenis tights, Pull & Bear jacket, vintage mittens and clutch, Deichmann boots and beanie from Japan.

Měla jsem na sobě Denim Co květinový top/šaty z Primarku, Tezenis punčochy, Pull & Bear bundu, vintage rukavice a psaníčko, Deichmann kozačky a čepici z Japonska.


Hey, check out my "e-shop" HERE! I am currently working to add more stuff for sale so follow not to miss all these amazing things coming!:) It is open to worldwide as long as you are able to pay for postage.

Hej, mrkněte na můj "ešop" TADY! Momentálně pracuju na přidání více věcí na prodej, takže sledujte ať nezmeškáte všechny ty skvělý kousky!:) Zasílám do celého světa, pokud zaplatíte poštovné.

70 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.