Meet my bunny

17:10

Hi guys!:)
Wanna show u my dearest friend named Hamboughi. It is a dwarf rabbit, well it was supposed to be but hes pretty big (which I love about him by the way). He lived at my grandpa's in an outside volary during the summer but I am taking him back home for the winter. Umm Hamboughi means "hamburger" in korean language but I usually call him "Mr Carrot":D He likes to cuddle with me, sexually offend my dog, puddle and eat.:D His favourite food is a carrot.:D Well I think it is enough about my pet.:) Just check the pictures, isnt he cute?:) Do you have any pet?

Ahojky!:)
Chci vám ukázat svého nejmilejšího kamaráda Hamboughiho. Je to zakrslý králík, no, měl by být, místo toho je pořádně velký (za což jsem ale nakonec ráda). Přes léto bydlel u mého dědečka ve venkovní voliéře ale teď na zimu si ho beru zpátky domů. Ehm Hamboughi znamená "hamburger" korejsky ale obvykle mu říkám "Pan Mrkvička":D Rád se se mnou mazlí, sexuálně obtěžuje mého psa, válí se a jí.:D Jeho oblíbené jídlo je mrkev.:D Hm, myslím že to o mém mazlíčkovi stačí.:) Jen koukněte na fotky, není roztomilý?:) Máte taky nějakého mazlíčka?


These pics are from my last visit:
Tyhle fotky jsou z mojí poslední návštěvy:

And what I was wearing? Nothing special, really. I didnt even put my make-up on, ew. So Zara shirt, Lindex cardigan, Urban Lounge leggings and Debenhams boots.

A co jsem měla na sobě? Nic extra, vážně.Ani jsem nebyla namalovaná, fuj. Takže Zara košili, Lindex kardigan, Urban Lounge leginy a Debenhams boty.
And some random pics of Hamboughi when he was smaller:
A nějaké náhodné fotky Hamboughiho když byl menší:...I just love him<3
...Prostě ho miluju<3


Oh I almost forget to say THANK YOU to all my new followers and for all these lovely comments to previous posts. 60 followers (+few more via Bloglovin) and more than 10 000 visits (and I really dont track my owns) - it means a lot to me!:)


Ooo málem bych zapoměla PODĚKOVAT všem novým čtenářům a taky za všechny ty milé komentáře k předchozím příspěvkům. 60 pravidelných čtenářů (+několik dalších přes Bloglovin) a víc jak 10 000 návštěv (a to vážně nezapočítávám ty svoje) - to pro mě moc znamená!:)

18 komentářů

SUBSCRIBE NEWSLETTER

Get an email of every new post! We'll never share your address.